Kłucie w klatce piersiowej po lewej stronie

Witam . Mam pytanie od kilku lat dość żadko pojawiało się u mnie kłucie w klatce piersiowej po lewej stronie przy nabieraniu powietrza. Ostatnio jednak taki ból pojawia się częściej . Czym może być spowodowany , czy jest to groźne ? Dodam że nie uprawiam żadnych sportów oraz to napewno nie wysiłek fizyczny. Przy ataku kłucia nie mogę swobodnie nabrać powietrza , położyć się oraz wykonywać żadnych czynności , ponieważ wtedy ból jest większy . Pozdrawiam i czekam na odpowiedź .

Witam. Tego typu objawy najczęściej są wynikiem tzw. nerwobólów, które nie wynikają ze schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Warto jednak skonsultować się z lekarzem poz który przeprowadzi bezpośrednie badanie.