Kłucie w mostku i suchy kaszel a rozpoczęcie stosowania krążka dopochwowego

Dzień dobry! Od 4 dni zaczęłam stosować krążek dopochwowy NR (jest to moja pierwsza antykoncepcja). W trzecim dniu poczułam raz mocne kłucie w mostku. Dziś parę razy poczułam lekkie pobolewanie w okolicy mostka. Dodatkowo dostałam suchego kaszlu, lecz nie jest on uciążliwy. Czy powinnam zrezygnować z krążka? Czy te dolegliwości mogą być wywołane stresem (to moja pierwsza antykoncepcja) ?

Witam serdecznie. Prawdopodobnie nie jest to bezpośrednio związane z zastosowaniem krążka. Stres może być przyczyną bólów. Proszę jednak zgłosić się do swojego lekarza aby wykonać ekg w celu wykluczenia przyczyn sercowo-naczyniowych.