Krążek dopochwowy a drętwienie łydek

Zaczęłam stosowanie krążka dopochwowego, ale w 2 dniu wyciągnęłam, ponieważ zaczęły mnie boleć i drętwieć łydki (non stop bez przerwy już 2 godz od włożenia)miałam ogromne migreny i duszności oraz skoki ciśnienia. Ginekolog uprzedził mnie, że mogę odczuwać takie objawy, na początku (wywiad z lekarzem jak i badania morfologii i krzepliwości miałam bardzo dobre). Jest to moja pierwsza antykoncepcja hormonalna. Czy powinnam włożyć go z powrotem? Czy te objawy trzeba przeczekać? Czy mogę stosować?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza ginekologa. Po ponownym badaniu będzie można zalecić dalsze postępowanie.