Co oznacza ból łydek po założeniu krążka?

Witam, jestem 30-letnią kobietą. Lekarz ostatnio zapisał mi krążek, z tym, że bardziej jako metodę leczenia endometriozy (powstała w czasie CC) niż antykoncepcji. Wczoraj dostałam miesiączkę i pierwszy raz włożyłam krążek. Dziś czuję w łydkach coś jakby zakwasy po dużym wysiłku fizycznym. Powinnam łączyć to z ringiem? Zaprzestać stosowania? Naczytałam się w ulotce o zakrzepach i teraz się martwię. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli objawy pojawiły się na krótko po włożeniu krążka, sugerowałabym wyjąć go i pilnie skontaktować się z ginekologiem. Bez badania nie jestem w stanie potwierdzić, ani zaprzeczyć ryzyka zakrzepicy, ale ból łydek jest mocno niepokojący.

Pozdrawiam