Jak mam wyciągnąć ten krążek?

Witam. Jestem 2 miesiace po CC. W piątek lekarz ginekolog założył mi ginoring (probka) oraz dal recepte na 3 opakowania nuvaring. Niestety nie wyczuwam w ogóle tego krążka. Jak mam go wyciagnac po 3 tygodniach jesli go nie czuje?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawdopodobnie za płytko włożyła Pani palec – proszę włożyć go głębiej, próbując zahaczyć palcem o brzeg krążka znajdujący się na tylnym sklepieniu pochwy. Jeśli nadal go Pani nie wyczuwa, proszę spróbować położyć się w wygodnej pozycji i rozluźnić mięśnie. Następnie proszę ponownie wprowadzić palec, delikatnie obracając nim aż do wyłapania krawędzi krążka. Więcej o krążku dopochwowym w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/krazek-dopochwowy.

Choć jest mało prawdopodobne, by krążek przemieścił się lub wypadł w przypadku zaaplikowania go przez ginekologa, to niestety w takiej sytuacji, gdy nie jest Pani w stanie go wyczuć, proszę zaprzestać stosunków seksualnych i niezwłocznie skontaktować się z ginekologiem. Zachęcam do zapoznania się z odpowiedzią na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-krazek-dopochwowy-jest-dobrze-zalozony.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.