Czy krążek antykoncepcyjny może działać prawidłowo?

Witam. 31 lipca miałam robioną cytologie. Lekarz zapisał mi też recepte na krążki antykoncepcyjne Ginoring i na drugi dzień tj 1 sierpnia wystąpiło krwawienie chociaz miesiączka powinna byc dopiero 4 sierpnia. Zaaplikowałam krążek, jednak kolejnego dnia krwawienie ustało..... Co w tym wypadku ? Może to krwawienie było spowodowane cytologią? Jeśli tak to co dalej z krążkiem ? Czy antykoncepcja działa ?
KOBIETA, 38 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisany przypadek jest raczej normalny. Zaaplikowanie krążka antykoncepcyjnego może skrócić występowanie krwawienia, ze względu na hormony w nim zawarte.

Krążek założony w pierwszym dniu miesiączki powinien działać od razu i zapewnić skuteczną ochronę przed ciążą.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/krazek-dopochwowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.