Kłujące bóle w klatce piersiowej w 9 miesiącu ciąży

jestem w 9miesiacu ciazy i od jakiegos tygodnia mam klujace bole po prawej stronie klatki piersiowej promieniujacych na reke , niezaleznie od pory dnia czy nocy , dziekuje za jakakolwiek informacje.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Najczęstszą przyczyną kłucia w klatce piersiowej są tzw. nerwobóle, występujące zazwyczaj po jednej stronie klatki piersiowej, nasilające się we wdechu i przy zmianie pozycji ciała. Mogą pojawić się w ciąży na skutek zmian anatomicznych w organizmie przyszłej mamy. Radziłabym spokojnie udać się do lekarza rodzinnego, który po osłuchaniu płuc i serca będzie w stanie postawić pełniejszą diagnozę. Pozdrawiam.

najprawdopodobniej nerwoból związany ze zmianami w ciązy ale może też świadczyć o innych zmianach , które ujawniły się dopiero w ciązy więc wymaga wizyty u swojego lekarza ewentualnie badania przez neurologa i internistę.
Pozdrawiam DK