Kolano skoczka i ból a jazda na rowerze

dobry wieczór jestem kolarzem amatorem jezdzę dużo rowerem. Mama problem z kolanem lewym poszedłem do ortopedy w swoim miejscu za mieszkania. Rozpoznał że mam kolano skoczka dał mi na masaże toz. prądy i mrożenia ale pomogło tylko na nie cały miesiąc nadal odczuwam bul kolana ale teraz jest nie wielki. Nie wiem co robić i dlatego zwracam sie do Pana aby powiedział jak to można zapobiegać. Dał też mi leki ale widać też nie pomogły to były jakieś przeciw bólowe.

Dzień dobry,

Głównym problemem w kolanie skoczka jest uszkodzenie więzadła rzepki. Proszę skontaktowac się z fizjoterapeutą, który popracuje nad przywróceniem równowagi mięśniowej (delikatne rozciąganie mięśni: czworogłowego, kulszowo-goleniowych i mm łydki), poprawi propriocepcje stawu kolanowego
oraz wzmocnieni mięśnie pośladkowe. Można też skorzystać z kinesiotapingu- specjalnego plastrowania w celu zmniejszenia dolegliwości bolowych.

Pozdrawiam serdecznie.