Ból i uczucie prądu w nodze podczas rozciągania mięśni

Dzień dobry! chodzi o to, że jak próbuję się rozciągnąć(odkąd pamiętam)kładę wyprostowaną nogę na stół, tak, że jest kąt 90 stopni i zamiast czuć rozciąganie w mięśniu to dodatkowo czuje taki prąd po całej nodze. W prawej nodze jest to bardziej, mam tak samo gdy próbuje dosięgnąć np. dłońmido podłogi, nie mogę bo to strasznie boli ;/Rozciąganie mięsnia boli inaczej, np łydki, a tu jest taki bolący prąd podskóry, palacy;/Mam kifozę i kolano po skreceniu 4 lata temu, gdzie z tym iść?Pozdrawiam!;)

Zwróć uwagę na to czy przy tych ćwiczeniach zginasz kręgosłup lędźwiowy, jeśli tak to być może przyczyna Twoich problemów tkwi w tym właśnie odcinku kręgosłupa, tym bardziej, że podobne objawy masz w obu nogach. Na pewno potrzebna jest gruntowna diagnostyka celem znalezienia przyczyny i takiego zadziałania by tą przyczynę wyeliminować. Proponuję wizytę u fizjoterapeuty, po diagnostyce dostaniesz odpowiednie dla Ciebie zalecenia. Pozdrawiam

Witam,
z Pana opisu wnioskuję, że podczas rozciągania jest drażniony nerw kulszowy-stąd prądy w nodze. Przyczyn może być kilka: uwięźnięcie nerwu pomiędzy mięśniem pośladkowym średnim, a mięśniem gruszkowatym, stan zapalny nerwu kulszowego, wypuklina krążka(-ów) międzykręgowego(-ych). Proponuję udać się do lekarza neurologa bądź ortopedy, lub dobrego fizjoterapeuty.

Pozdrawiam