Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kołatania serca i lęk przed osobą

witam mam powazny problem napisał do mnie czlowiek ktorego sie obwiam i w tym momencie zaczelem panikowac chodz wiem ze jest dlaeko strasznie sie boje serce bije mi 10 razy zybciej co moge zrobic prosze odp na eamil prosze
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność

Około 40-60% Europejczyków prowadzi siedzący tryb życia, z czego płyną bardzo negatywne skutki zdrowotne. Ile czasu powinniśmy poświęcać na wysiłek fizyczny? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podejmowanie co najmniej 30-minutowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności prze 5 dni w tygodniu lub 20-minutowej aktywności o dużej intensywności ? przez 3 dni w tygodniu.

Dzień dobry!

Taka reakcja na stres jest naturalna i prawidłowa. Kiedy się boimy - ciało reaguje objawami lęku (napięcie, szybsze bicie serce, drżenie ciała, pocenie się itp.). To brak tych reakcji byłby niepokojący.
Zazwyczaj potrzebujemy chwili (dłuższej lub krótszej) aby się uspokoić, ukoić nerwy, "dojść do siebie". Może w tym pomóc spokojne, racjonalne myślenie, zapewnienie sobie bezpieczeństwa, otrzymanie wsparcia i pomocy od bliskich oraz rozpoczęcie rozwiązywania problemu, który był przyczyną stresu.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy