Kołatanie serca po piciu i jedzeniu

Witam. Mam problem w postaci kołatań serca po piciu i jedzeniu. W dużej ilości przypadków kiedy zjem posiłek którybw mojej ocenie odpowiada objętościowo ok 0.5 litra płynów dochodzi do czegoś dziwnego a mianowicie skurczów dodatkowych serca i bardzo krótkich na moje czucie migotań przedsionków. Czy pokarm może aż tak wpływać na układ trawienny żeby poprzez objętość lub gazy wpływać na prace serca?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest kontakt z lekarzem, objawy powinny zostać zweryfikowane pod kątem ew. zaburzeń ze strony układu pokarmowego i obecności wad wrodzonych, konieczne może się okazać wykonanie 24-godzinnego monitorowania EKG. Sam bezpośredni wpływ spożytego pokarmu na pracę serca (od razu po jedzeniu) jest mało prawdopodobny.