Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kołatanie serca po piciu i jedzeniu

Witam. Mam problem w postaci kołatań serca po piciu i jedzeniu. W dużej ilości przypadków kiedy zjem posiłek którybw mojej ocenie odpowiada objętościowo ok 0.5 litra płynów dochodzi do czegoś dziwnego a mianowicie skurczów dodatkowych serca i bardzo krótkich na moje czucie migotań przedsionków. Czy pokarm może aż tak wpływać na układ trawienny żeby poprzez objętość lub gazy wpływać na prace serca?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Stosowanie dronedaronu w praktyce - 10 gorących pytań

Migotanie przedsionków to duży problem społeczny. Wiele osób cierpi na tę przypadłość. Leczenie migotania może polegać na podaniu dronedaronu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tej terapii.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, wskazany jest kontakt z lekarzem, objawy powinny zostać zweryfikowane pod kątem ew. zaburzeń ze strony układu pokarmowego i obecności wad wrodzonych, konieczne może się okazać wykonanie 24-godzinnego monitorowania EKG. Sam bezpośredni wpływ spożytego pokarmu na pracę serca (od razu po jedzeniu) jest mało prawdopodobny.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy