Kolizja z nerwami rdzeniowymi

Witam. Mam przemieszczenie ku przodowi trzonu L5 wzgledem S1 na 4 mm. Centralna wypukline na 7 mm dysku L4/L5 z dehydratacją. Na poziomie L5/S1 uwypuklenie typu bulging. Wszędzie kolizja z nerwami rdzeniowymi. Mam pytanie czy byłyby to wskazania do stabilizacji transpedikularnej i jakie są konsekwencje tego zabiegu (czy straciłabym ruchomość w części lędźwiowej kręgosłupa). Pozdrawiam

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda lub neurochirurg.