Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym - czy mogę wykonać to badanie, jeśli zażywam leki na grypę?

Witam, mam 39 lat. Już dziś powinnam przygotować się do przyjmowania fortransu przed jutrzejszym badaniem - kolonoskopią w znieczuleniu ogólnym. Niestety, od soboty zażywam leki na grypę. W aptece powiedziano mi, że te leki nie będą koliodować z tym badaniem, ale wolę zapytać eksperta. Dziękuję, Katarzyna
39 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety nie napisała Pani, jakie leki Pani zażywa. Leczenie infekcji dróg oddechowych, które nazwała Pani grypą może bowiem obejmować tylko leczenie objawowe, to znaczy przeciwzapalne, przeciwgorączkowe czy też wykrztuśne. Może jednak obejmować również leczenie ściśle przeciwgrypowe, czyli inhibitory neuraminidazy. Z opisu wynika jednak, że najprawdopodobniej przyjmuje Pani leki pierwszej grupy. Rzeczywiście ich stosowanie nie jest przeciwwskazaniem do wykonania badania, jakim jest kolonoskopia. Proszę jednak powiedzieć anestezjologowi przed zabiegiem o zażywanych lekach i wszystkich dolegliwościach. To on bowiem powinien zdecydować o tym, czy kwalifikuje się Pani do znieczulenia ogólnego.