Konieczność zabiegu konizacji szyjki macicy u kobiety, która nie rodziła dzieci

Witam mam 22 lata jestem po zabiegu wyłyżeczkowania kanału szyjki oraz pobranie wycinków z tarczy części pochwowej szyjki macicy po rozpoznaniu Dysplazji Cin 1 dodam ze mam wirusa Hpv typ 16 . Lekarz zalecił konizację. Czy jeśli nie rodziłam zabieg jest konieczny i w pełni bezpieczny? Czy istnieje zagrożenie że mogę mieć w przyszłości problem z zajściem w ciążę lub utrzymaniem ciąży czy samym porodem ? Czy po tym zabiegu będę miała pewność ze dysplazja nigdy nie powróci przy wirusie ??

Witam,
proszę przedyskutować kwestię ciąży i konizacji ze swoim ginekologiem.
Po konizacji szyjki macicy jest szansa na powodzenie oraz donoszenie ciąży, jednak należy liczyć się ze skróceniem długości szyjki i możliwością zastosowania w razie potrzeby pessarów lub szwów szyjkowych w przypadku przedwczesnego rozwierania się szyjki.

pozdrawiam