Konsekwencje zdrowotne pęknięcia podkolanowej torbieli Bakera

Witam Szanowną Panią Doktor ( lub Pana Doktora ) Jakie są objawy zewnętrzne i skutki = konsekwencje zdrowotne ewentualnego pęknięcia torbieli podkolanowej Bekera. dziękuję serdecznie z góry za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam. IwonaP

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, objawy związane z pęknięciem torbieli Bakera najczęściej są związane z drętwieniami, bolesnością łydki z powodu wylania się nagromadzonego płynu w te okolicy. Nie powoduje to jednak zazwyczaj bardziej poważnych dolegliwości. Wszystko zależy także od wielkości i dokładnego umiejscowienia torbieli. W razie innych wątpliwości zachęcam do zadawania pytań i proszę o konsultację z ortopedą. Pozdrawiam.