Co znaczy ta torbiel w dole podkolanowym?

Dobry wieczór.Co oznacza w dole podkolanowym torbiel gęstopłynowa/krwiak w trakcie ewolucji ? Dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Rozumiemy Pani niepokój związany z wystąpienie torbieli w dole podkolanowym. Każda taka nowo powstała zmiana może budzić pewne obawy i pytania o możliwości leczenia.

Nie wspomniała Pani, czy dana torbiel została zdiagnozowana przez lekarza specjalistę podczas badania ultrasonograficznego stawu kolanowego.

Z przedstawionego opisu wynika, że prawdopodobnie wykształciła się u Pani torbiel Backera. Jest to wyczuwalny guzek w dole kolanowym. Istotnym jest, że skóra wokół tego miejsca jest ciepła i zaczerwieniona. Czasami mogą wystąpić takie objawy, takie jak: ból i drętwienie kończyny, obrzęk, a także problem z ruchomością stawu.

Występowanie danej torbieli może być związane z otyłością, brakiem aktywności fizycznej, zapaleniem kaletki, uszkodzeniem łąkotki, a także z różnymi schorzeniami reumatologicznymi.

Najlepszą metodą usunięcia takiej zmiany jest miejscowa punkcja wraz z odprowadzeniem płynu, podaniu sterydu i unieruchomieniu kończyny. Niestety torbiele mają to do siebie, że mogą się odnawiać.

Z racji odległości, trudno jest ocenić dokładnie Pani problem. Zalecamy, zatem konsultację z lekarzem ortopedą, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-pod-kolanem-torbiel-bakera-i-inne-przyczyny

A odpowiedź na podobne pytanie może Pani przeczytać pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/torbiel-bakera-w-kolanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.