Torbiel Beckera w dole podkolanowym

Dzień dobry, stwierdzono u mnie torbiel Beckera w dole podkolanowym prawym o wymiarach 15x57 mm z cechami pogrubienia maziówki./rezonans z czerwca 2016/. Robiąc usg dopplera lekarz stwierdził u mnie obrzęk limfatyczny i zasugerował, bym wycięła tę torbiel, która na usg ma wymiary 45x25x15mm. Ostatnio moja prawa noga w kostce była opuchnięta a nogi były jak z żelaza, nie mogłam nimi poruszać. Gdy chodzę utrzymuje się. Lekarz zasugerował bym wycięła tę torbiel, bo może naciskać chłonkę.

Należy sprawdzić dlaczego powstała torbiel, przyczyny szukać w kolanie. Po usunięciu tej przyczyny np artroskopia torbiel powinna zniknąć lub zmniejszyć się i przestać uciskać. Jeżeli tylko się to wytnie może szybko nawrócić