Konsultacja w sprawie wyników badań 2,5-letniej córki

Witam serdecznie Chcialam bardzo prosic o konsultacje wynikow badan mojej coreczki (ma 2,5 roku wzrost 88 cm waga 11,4 kg). Lekarz prowadzacy nie wie jaki moze byc powod takich wynikow i poinformowal mnie abym szukala gdzies dodatkowych konsultacji, moze ktos bedzie wiedzial co to za choroba. Wyniki poza norma: zelazo 30,05 potas 5,69 WBC 15,4 HGB 14,6 HCT% 41,9 MCV 88,6 LYM 11,54 NEU% 15 LYM%74,9 serdecznie prosze o konsultacje lub jakas podpowiedz do jakiej poradni mam sie udac

Magdalena StusiĹska

Niestety- nie pisze Pani z jakiego powodu wykonywano badania u dziecka, czy nastąpiło zwolnienie wzrostu?
Najbardziej istotnym problemem wydaje się wysoki wynik żelaza? Czy dziecko dużo pije i oddaje regularnie mocz? - być może jest to schorzenie nerek i należy skonsultować się z nefrologiem dziecięcym.
Wyraźny jest też zbyt niski poziom żelaza, które należy suplementować.
Na pewno nie jest to pełna diagnoza, aby rozpoznać chorobę należy zebrać dokładny wywiad, dowiedzieć się jak dotąd rozwijało się dziecko i zbadać je dokładnie.