Nadwaga u 2,5-letniej córki

Moja 2.5 letnia (2lata 7miesiecy) coreczka ma nadwage. Odstawilam prawie calkowicie slodycze. Chodzimy na 1 godzinny spacer w poludnie i 1.5h wieczorem. Generalnie powiedzialabym ze jest ruchliwym dzieckiem. Do tej pory pije mleko. Mlekiem zastepuje kazdy posilek. Jak wypije juz ok. 180ml mleka, wtedy "podziubdzia" cos z obiadu. Na dobe wypija okolo 1.5l mleka. Staram sie oczywiscie robic kwiatuszki i dinozaury z posilkow, jednak bezskutecznie. Ponadto corka ma since pod oczami. Na wieczor sa one bardziej widoczne (to pewnie ze zmeczenia), ale na codzien tez je widac. Bylam u lekarza rodzinnego, jednak on nie widzi nic niepokojacego w sincach (zaznacze ze mieszkam w UK). Jesli chodzi o nadwage corki lekarz powiedzial ze musze sie bardziej postarac z odpowiednia dieta dla niej. (apropos mleka, dostaje mleko aptamil z numerkiem odpowiednim dla dzieci miedzy 2-3l, gdyz po krowim mleku miala ogromne problemy z oproznieniem sie). Podejrzewam ze ta nadwaga zwiazana jest z jakimis zmianami w zdrowiu malutkiej. Moje pytanie wiec brzmi... Pod jakim katem powinnam zbadac corke? O jakie konkretne badania powinnam poprosic lekarza? Moze maja panstwo jakies dodatkowe uwagi? Zarowno ja jak i partner, jego rodzina i moja- jestesmy duzej postury, grubej budowy (byc moze to tez cenna uwaga). Dodam ze corka mierzy 100cm i wazy 23kg. Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam

Przede wszystkim proszę zmienić dietę dziecka, jest zupełnie niewłaściwa. Mleko to nie posiłek dla 2,5letniego dziecka. Ponadto definitywnie należy odstawić wszystkie słodycze.