Żywienie 9-miesięcznej córki

Córka ma 9mies i waży 8,5kg. Ma skaze więc je bebilon pepti. Pediatra zarzuciła, że za dużo je mleka. Czy źle żywie? Mała je o godz 6.30 mleko z kaszką ryżową 180ml, o 10.30 mleko z kaszką, o 13stej obiadek 150g, o 14stej deserek 150g, o 16 mleko z kaszką 180ml i o godz. 22. Córka nie chce nic pić w ciągu dnia, ani wody ani soczku więc chyba zastępuje to mlekiem, bo domaga się jeśc. Faktycznie za dużo mleka? Nie mogę kupić innych kaszek mlecznych, musze rozrabiac z pepti

Tak, to za dużo .
Powinna mieć 3 posiłki dziennie na bazie mleka, jeden na bazie mięsa lub ryby i jeden deser owocowy lub posiłek na bazie warzyw z węglowodanami ale już bez mleka i sera.
Posiłki o 13, 14 i 16 to za często. W ciągu 3 godzin dziecko ma aż 3 posiłki. Proszę dać później deserek i nie dawać już posiłku mlecznego o 16-tej.

Pozdrawiam.

Joanna Arciszewska.