Żywienie 15-miesięcznego dziecka

Witam! Jeżeli 5 razy w tyg. dziecku 15-mies. podajemy obiadek z mięskiem tzn. zupkę mięsno-jarzynową, to nie będzie za dużo? W ogóle jakie porcje mięska powinno się dawać? Nie zaszkodzimy jeśli będzie tego za dużo?Może ja przedstawię całe menu małej: 7:00 -mleko 210 ml, 10:00 śniadanko (kromka chleba np. z wędlinką, pastą jajeczną, serkiem żółtym, białym/serek wiejski, bieluch, twaróg/ ogórek świeży, pomidor, papryka, rzodkiewka, pasztecik, paróweczka, jajecznica), 13:00 obiad (zupka mięsno/indyk, cielęcina, polędwiczki wieprzowe, kurczak/ jarzynowa/ziemniak, ryż, marchew, brokuł, kalafior, pietruszka, koper, seler/bądź pulpeciki z jarzynami ziemniakiem bądź ryżem), dwa razy w tygdniu dostaje obiadek ze słoiczka z rybką.16:00 deser (owoce/jabłka, banany, nektarynki, winogrona/jogurt, bułeczka maślana, petitek, ryż z jabłkiem)19:00 kaszka 210 ml, ok.20:00 woda przed spaniem. W międzyczasie herbatki, soczki, ewentualnie jakieś przekąski, ale rzadko paluszki, wafelki śmietankowe, krążki ryżowe, chrupki kukurydziane).Proszę o podpowiedz czego dajemy ewentualnie za dużo, a czego może brakować w diecie mojego dziecka.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

jeżeli dziecko się prawidłowo rozwija a waga jest w normie dieta jest odpowienia, dokładną analizę spożycia można wykonać w pobliskim gabinecie dietetycznym gdzie poda Pani gramaturę lub określi wielkośc porcji.

Pozdrawiam serdecznie