Podawanie mleka dla 10-miesięcznej córki, która ma alergię na pokarm

Moja 10 miesieczna córeczka ma alergie na moj pokarm dlatego od 2 msc moje mleko zastępuje nutramigenem poniewaz na inne tez zle reagowala.Z tym ze teraz od kiedy zabkuje znowu zaczela budzic sie w nocy po 3 czasem wiecej razy i usypia tylko przy mleku.Czy moge to zastapic juz jakims zwyklym mlekiem ? Dodam ze mieszkam za granica i robie zapasy tego mleko bez recepty co niestety sporo nas kosztuje.

W przypadku potwierdzenia alergii lub nietolerancji mleka nutramigen jest jednym z rodzajów mleka z wyboru. Jeśli po zmianę diety widoczna jest poprawa stanu klinicznego to potwierdzenie, że eliminacja mleka poprzedniego była słuszna. Objawy podawane są typowe przy ząbkowaniu i nie mają nic wspólnego z dietą. Temat osobny. Szybkie wycofanie się z mleka takiego jak Nutramigen czy Bebilon Pepti nie jest sensowne i wskazane. Są to mleka zastępcze i powinny być dopasowane w diecie dziecka 1 - ka czy 2, ka wraz ze wzrostem dziecka, aż do wyeliminowania mleka z diety - co jest możliwe.

proszę skonsultować rozszerzanie diety z pediatrą, nie mam informacji, czy dziecko je inne produkty mleczne, może warto zacząć od małej ilości jogurtu lub mieszanki hipoalergicznej. pozdrawiam