Konsultacja w sprawie wyników badania moczu i krwi

Odebrałam wyniki badań i chyba są dobre. Niezbyt dobrze się czuję, ale chyba nie ma sensu zawracać głowy lekarzowi i stać w kolejce? Proszę o potwierdzenie - wypiszę tylko te spoza normy: Mocz Ciężar właściwy 1,029 (1,015-1,025) Ciała ketonowe 0,5 mmol/L Nabłonki wielokątne - dość liczne Erytrocyty świeże 0-1 w polu widzenia Mineralne - szczawiany wapnia - nieliczne Bakterie - nieliczne Śluz - liczne pasma Krew średnia objętość płytki krwi 6,64fl (7,00-12) Rozmaz Pałki 0 (1-5)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wymienione elementy nie powinny budzić dużego niepokoju. Bakterie w moczu mogą świadczyć o infekcji w obrębie dróg moczowych. Jeśli nie odczuwa Pani dolegliwości - ból, pieczenie przy oddawaniu moczu, uczucie parcia na mocz, to wskazane jest proilaktyczne zażywanie wyciągu z żurawiny wielkoowocowej, która zakwasi mocz i zmniejszy ryzyko ekspansji zakażenia. Jednak fakt, iż nie czuje się Pani w pełni zdrowa, powinien Panią skłonić do konsultacji z lekarzem rodzinnym. Proszę zabrać ze sobą wyniki badań.