Kontakt z przeziębionym dzieckiem w 11 tygodniu ciąży

Witam, Chciałam zapytać czy będąc w 11 tygodniu ciąży i mając styczność z przeziębionym dzieckiem można np. poronić przez to?Albo może się coś stać mojemu dzidziusiowi? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli tylko jest to możliwe, zdecydowanie powinna Pani unikać osób chorych. Infekcja może bowiem stanowić ryzyko dla przebiegu ciąży.