Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to tylko przeziębienie?

Od ok. 2 tygodni mam mokry kaszel, nie mam ani kataru, ani gorączki, wieczorem pojawia się ból gardła i ucha. Kilka dni temu byłam osłuchana przez lekarza, który nie stwierdził zmian osłuchowych. Czy to na pewno tylko przeziębienie? Pytanie jest o tyle ważne, że podejrzewam, iż jestem w ciąży i nie chcę z tego powodu rozpoczynać "radykalnego" leczenia. PS W domu jest dziecko chore na grypę....
KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.
Opisane przez Panią objawy są typowe dla infekcji kataralnej (czyli "zwykłego przeziębienia"). Leczenie w tej sytuacji polega na leżeniu w łóżku i piciu dużej ilości płynów (powinna Pani unikać przyjmowania leków, jeśli to nie jest konieczne). Jeśli w przebiegu choroby doszłoby do wystąpienia gorączki, powinna się Pani zgłosić do lekarza (może to być nadkażenie bakteryjne, wymagające antybiotykoterapii, albo dołączenie się infekcji grypowej). Powinna Pani również w miarę możliwości unikać kontaktu z chorym na grupę dzieckiem.

Lekarz na Oddziale I wewnętrznym i nefrologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy