Czy to tylko przeziębienie?

Od ok. 2 tygodni mam mokry kaszel, nie mam ani kataru, ani gorączki, wieczorem pojawia się ból gardła i ucha. Kilka dni temu byłam osłuchana przez lekarza, który nie stwierdził zmian osłuchowych. Czy to na pewno tylko przeziębienie? Pytanie jest o tyle ważne, że podejrzewam, iż jestem w ciąży i nie chcę z tego powodu rozpoczynać "radykalnego" leczenia. PS W domu jest dziecko chore na grypę....
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.
Opisane przez Panią objawy są typowe dla infekcji kataralnej (czyli "zwykłego przeziębienia"). Leczenie w tej sytuacji polega na leżeniu w łóżku i piciu dużej ilości płynów (powinna Pani unikać przyjmowania leków, jeśli to nie jest konieczne). Jeśli w przebiegu choroby doszłoby do wystąpienia gorączki, powinna się Pani zgłosić do lekarza (może to być nadkażenie bakteryjne, wymagające antybiotykoterapii, albo dołączenie się infekcji grypowej). Powinna Pani również w miarę możliwości unikać kontaktu z chorym na grupę dzieckiem.