Kontakt ze śliną psa a możliwość zarażenia

Witam! Ostatnio miałem kontakt z psem, właściwie mnie nie ugryzł, ale zastanawia mnie czy jeśli polizał mnie w spodnie i ja dotknąłem akurat tego miejsca oślinionego i potem naniósłbym to na ranę czy można się tak zarazić? Psa więcej nie widziałem, właściwie to mam takie krosty w pachwinach suche i zaczerwienione, nie było ran po drapaniu, boję się, że drapiąc się mogłem nanieść ewentualnie zawirusowaną ślinę, pies był z właścicielem, ale, że nie mogę tego psa obserwować bardzo mnie to martwi...

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w sytuacji jaka Pani opisuje jest to bardzo mało prawdopodobne, jednak moze sie Pani zglosic do lekarza celem kontroli. Pozdrawiam