Możliwość ugryzienia przez psa i zarażenia wścieklizną poprzez ślinę

Dobry wieczór. Ostatnio dowiedziałam się, że moja koleżanka miała "spotkanie" z psem, który ją gonił. Jednak nie pamięta czy ją ugryzł, czy nie gdyż była pijana. Twierdzi, że było to ok. 2 mies. temu, ale nie wiem czy to prawda, bo ona ma problemy ze sobą i często kłamie. Ja się martwię, gdyż pies mógł ją ugryźć i być wściekły. Ona na pewno się tym nie przejmuje. Ostatnio miałam kontakt z jej śliną, bo piłyśmy z jednej szklanki. Co robić i czy powinnam bać się o własne zdrowie? Proszę o pomoc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli koleżanka miałaby się zarazić od tamtego psa wścieklizną, z pewnością miałaby już objawy. Także proszę się nie martwić.
Pozdrawiam