Ryzyko zarażenia wścieklizną po kontakcie z obcym psem

Witam, mam problem i bardzo proszę o radę. Dowiedziałam się dziś, ze moja koleżanka miała jakiś czas temu "spotkanie" z obcym psem. Niestety nie wiem czy doszło do ugryzienia, bo niestety koleżanka jest nieodpowiedzialna, była wtedy pijana i nic nie pamięta. Nie wiem kiedy to miało miejsce, ale na pewno niedawno. Co jeśli pies był chory na wściekliznę?Ostatnio piłam z nią z jednej szklanki i bardzo się boję, że coś może mi grozić.Nie wiem czy doszło do ugryzienia czy nie.Co robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nie ma żadnych świadków tamtego zdarzenia, Pani koleżanka powinna udać się do poradni chorób zakaźnych w celu diagnostyki.