Kontrolne usg stawów biodrowych u niemowlaka
Kiedy wykonac usg kontrolne stawow biodrowych u niemowlaka urodzonego przez c.c.ulozenie posladkowe?zalecenie ze szpitala-po 4rech tyg,w przychodni powiedziano mi ze dopiero po 3cim miesiacu zycia.jak to jest?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Profilaktyczne USG stawów biodrowych wykonuje się po 6tym tygodniu życia. Jeśli natomiast istnieją wskazania do diagnostyki ewentualnych nieprawidłowości związanych z ułożeniem płodowym dziecka, to należy wykonać badanie wcześniej. W Pani przypadku należy postępować zgodnie z zaleceniami otrzymanymi przy wypisie dziecka z oddziału noworodkowego po porodzie, czyli USG należy wykonać po 4 tygodniach.