Koronografia i skurcze nadkomorowe

Witam, pół roku tematu miałam wykonaną koronografię podczas, której wstawiono mi stęd. Dzisiaj po wykonaniu badania wysiłkowego okazało się, że mam dodatkowe skurcze nadkomorowe oraz obniżony odcinek ST - 1-1,5mm. Jaka może być przyczyna?? Czy powinnam zgłosić się na kolejną koronografię?? Poziom cholesterolu na tą chwilę mam wyrównany.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

taki wynik nie jest wskazaniem do koronarografii. Przyczyną obniżenia odcinków ST najczęściej jest niedotlenienie mięśnia sercowego. Dodatkowymi skurczami nie należy się przejmować jeśli występują tylko w czasie wysiłku.

Pozdrawiam.