Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kosmki jelitowe nieznacznie spłaszczone z pogłębieniem krypt

Czy to Celiakia? Czy inne przyczyny złego wchłaniania?-jakie? Witam. Z gastroskopii wn. Gastropatia przedodzwiernikowa. Diagnostyka ZZW. Wynik bad histopatologicznego :Kosmki jelitowe nieznacznie spłaszczone z pogłębieniem krypt. W blaszce właściwej błony śluzowej obecne obfite nacieki limfocytarne. Całość obrazu odpowiada zespołowi złego wchłaniania typ 3 a wg Marsha. Objawy mdłośći , bóle żołądka i brzucha, często biegunki, gazy,anemia. Co z tą gastropatią? Co oznacza, że kosmyki jelitowe są nieznacznie spłaszczone z pogłebieniem krypt? Czy to jakiś poważny problem z kosmykami jelitowymi? Martwię się trochę, ponieważ problemy z jelitami, a dokładniej właśnie z kosmykami jelitowymi dosyć często wystepują w mojej rodzinie, więc zapewne jestem w jakiejś grupie ryzyka tego typu chorób... Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na białko

Białko w moczu wykrywa się w czasie badania ogólnego moczu. Źródeł białka w moczu może być wiele. Sprawdź jakie mogą być przyczyny ? opowie o tym lek. Łukasz Dubielecki.

To wynik charakterystyczny dla celiakii. Leczenie celiakii polega na stosowaniu diety bezglutenoowej ścisłej. Na diecie obraz jelita wróci do normy i zacznie ono wchłaniać pokarm normalnie a objawy cofną się. Dietę należy stosować stale.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy