Koszt i postępowanie po zabiegu usunięcia zepsutych zębów

Kochany Tomatologu:) przebywam w Anglii dzis mialam wizyte w szpitalu o usuniecie zepsutych zebow ze stanami zapalnymi pod narkoza... jest ich az 14 biestety kasa chorych nie wstawi mi zebow bede potrzebowala 3 przednich i 9 trzonowych ile to bedzie kosztowac i co najlepiej poczac po tym zabiegu. Mam zamiar udac sie do pl na wstawienie zebow .... blagam o rade i polecenie mi kogos niie drogiego i w okolicach łodzi.. dziekuje serdecznie....dodam ze mam 25 lat wiec szczeka nie jest mile widziana..

Aleksander Ropielewski

Są dwie opcje wypełnienia ubytków. Zastąpienie ich implantami (ok 3,5 tys. PLN za sztukę) lub zastosowanie protezy (możliwa refundacja NFZ). Ponadto dla obniżenia kosztów można niektóre zęby odtworzyć jako koronę i połączyć poprzez most z implantem (przynajmniej co drugi ząb to ząb własny lub stały. Oczywiście konkretna wycena i możliwości leczenia zależą od konkretnej sytuacji.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski