Kręcenie główką u 9-miesięcznego dziecka

Moja córka za tydzień skończy 9 m-cy. Zaczęła raczkować i wstała po raz pierwszy mając 7 m-cy i 2 dni. Rozwija się b. dobrze, jest b. kontaktowa, radosna, dużo gaworzy itp. itd. Co jakiś czas intensywnie kręci główką na boki. Jest pod kontrolą fizjoterapeuty - miała lekką asymetrię ułożeniową, zostało to skorygowane i wszystko jest ok. Co oznacza to kręcenie główką???

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Samo kręcenie główką nie wydaje się mieć podłoża patologicznego. Jeśli jednak ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację ze specjalistą pediatrą.