Kręgosłup o spłyconej lordozie i obniżenie sygnału i wysokości krążka

WITAM MAM KRĘGOSŁUP O SPŁYCONEJ LORDOZIE. OBNIŻENIE SYGNAŁU I WYSOKOŚCI KRĄŻKA L4-L5 O CHARAKTERZE ZMIAN DEHYDRATACYJNO ZWYRODNIENIOWYCH.NIEWIELKĄ RETROLISTEZE KOLUMNYKRĘGOWEJ NA TYM POZIOMIE ZWĘŻA PRZESTRZEŃ NADOPONOWĄ KANAŁU WRAZ Z TYLNĄ PROTRUZJĄ TARCZY O 5 MM -PRZYLEGA DO KORZENI L5 OBUSTRONNIE ZWĘŻAJĄ ZACHYŁKI KORZENIOWE Z NIEWIELKIM UCISKIEM BARDZIEJ PO LEWEJ STRONIE-JAK TO LECZYĆ ZACHOWAWCZO CZY CHIRURGICZNIE

Witam! Ucisk korzeni nerwowych, nawet niewielki jest wskazaniem do chirurgicznego odbarczenia rdzenia kręgowego. Proszę zgłosić się do neurochirurga który przeprowadzi kwalifikację do ewentualnego zabiegu.

Witam serdecznie. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem. W obecnym stanie jeszcze nie wykazano wpływu na struktury nerwowe lecz mogą się one pojawić i powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.