Co oznacza wynik badania obrazowego kręgosłupa u 31-latki?

Witam. Mam 30 lat. W czerwcu 2017r. zaczęłam odczuwać ból odcinka lędźwiowego pleców. Ból promieniuje na prawy pośladek oraz nogę. Nasila się podczas chodzenia i stania, drętwieje również noga włącznie ze stopą. W grudniu 2017r. miałam wykonany rezonans magnetyczny. Oto opis: Spłycenie lordozy lędźwiowej. W trzonach kręgów lędźwiowych początkowe zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na ich krawędziach. W częściach trzonów kręgów L4 i L5 które przylegają do tarczy międzykręgowej widoczne są szerokie obszary degeneracji tłuszczowej. Tarcze międzykręgowe L4-L5 oraz L5-S1 wykazują cechy zaburzeń uwodnienia oraz obniżenia wysokości, jak w przypadku zmian degeneracyjnych. Na poziomie L3-L4 uwypuklenie tarczy międzykręgowej typu bulging, bez ucisku struktur nerwowych. Na poziomie L4-L5 szerokie uwypuklenie tarczy międzykręgowej typu bulging oraz przepuklina o typie protruzji, które powodują ucisk worka oponowego, obustronne zwężenia zachyłków bocznych kanału kręgowego i kanałów korzeniowych ( z przewagą prawej strony) z uciskiem wewnątrzkanałowych odcinków korzeni nerwów rdzeniowych oraz modelowaniem odcinka pozakanałowego po stronie prawej. Na poziomie L5-S1 uwypuklenie tarczy międzykręgowej typu bulging, które powoduje modelowanie pozakanałowych odcinków korzeni nerwów rdzeniowych. Intensywność sygnału z końcowego odcinka rdzenia kręgowego prawidłowa. Nasilone zaburzenia statyki kr. L/S. Początkowa spondyloza lędźwiowa z kilkupoziomową dyskopatią. Niedawno byłam u neurochirurga, który dał mi skierowanie na operację. Mam pytanie czy w takim przypadku operacja faktycznie jest konieczna czy też istnieje jakaś inna opcja? Na czym w ogóle polega taka operacja? Bardzo proszę o odpowiedź.

Przed operacją, należy do końca wykorzystać możliwość leczenia zachowawczego. Jedną z możliwości, jest fizjoterapia w/g protokołu Mckenziego. Jeżeli badanie według protokołu McKenziego wykaże pozytywną zmienność objawów, to leczenie zachowawcze jest uzasadnione. Być może, uda uniknąć się operacji... Pozdrawiam