Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy torbiele widoczne na rezonansie są niegroźne?

Witam prosze o informację czy te niewielkie torbiele są grozne? Proszę o wyjaśnienie wyników rezonansu magnetycznego czy mam się o co martwic?Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Cechy lumbalizacji kręgu S1. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzeń na krawędziach trzonów, odwodnienia tarczy międzykręgowej L5/S1 i niewielkiego obniżenia jej wysokości. Zmiany przeciążeniowe w stawach międzykręgowych w postaci sklerotyzacji podchrzęstnej powierzchni stawowych oraz śladu wysięku w stawach międzykręgowych na poziomie L3/L4 i L4/L5 obustronnie. Drobna torbiel maziówkowa śr 5mm w przyleganiu do stawu międzykręgowego S1/S2 po prawej. Niewielka torbiel okołokorzeniowa śr 4mm w lewym otworze międzykręgowym na poziomie Th10/11. Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego wynosi 16-17mm. Na poziomach L1/L2, L2/L3, L3/L4 oraz L4/L5 widoczne są niewielkie uwypuklenia tarcz międzykręgowych typu bulging do kanału kręgowego i otworów międzykręgowych na głębokość 2mm, z modelowaniem worka oponowego, bez cech kolizji z korzeniami nerwów rdzeniowych. Na poziomie L5/S1 bulging tarczy międzykręgowej do kanału kręgowego i otworów międzykręgowych na głębokość 3mm, z modelowaniem worka oponowego i zawężeniem otworów międzykręgowych, nerw rdzeniowy L5 lewy w dystalnej części otworu międzykręgowego w przyleganiu do zmian - możliwa kolizja ułożeniowa, poza tym bez cech kolizji z korzeniami nerwów rdzeniowych. Prawidłowy stożek końcowy rdzenia kręgowego jest położony na poziomie L2.
KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

A jakie są objawy ? Konieczna łączna interpretacja badania z bezpośrednim badaniem pacjenta proszę zgłosić się do lekarza kierującego na badanie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy