Kręgozmyk a niestabilność kręgosłupa

Witam,zmagam się z bólem odcinka lędźwiowego,na RTG radiolog opisał to jako"kręgozmyk na poziomie L3-L4;L4-L5"po dzisiejszej wizycie ortopeda stwierdził oglądając zdjęcia że to nie kręgozmyk tylko niestabilność kręgosłupa.Wyszedłem załamany,jedyne czego się dowiedziałem to że mam zrezygnować z jakiejkolwiek aktywności,siłownia,basen,wf, nic. Będę szukał ortopedy prywatnie.Mam 20lat i nie mogę się pogodzić z porzuceniem sportowego trybu życia, czy ta diagnoza faktycznie wyklucza sport,góry,basen?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto potwierdzić diagnozę u innego specjalisty w dziedzinie ortopedii. Być może konieczne będzie wykonanie badań dodatkowych.