Odcinkowe wypuklenie jąder miażdżystych pod płytki graniczne trzonów L2-L5
Co oznacza ten wynik TK: Odcinkowe wypuklenie jąder miażdżystych pod płytki graniczne trzonów L2-L5.Znaczne zwężenie przestrzeni m/k L4/L5 z obniżeniem wysokości krążka z cechami jego degradacją, z obecnością gazu. Kręgozmyk tylny L4 z ześlizgiem na ok. 5mm.Na poziomie L2/L3 i L3/L4 okrężne uwypuklenie krążków m/k z modelowaniem worka oponowego.Na poziomie L4/L5 tylno-lewoboczna profuzja krążka m/k z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych.Cechy stenozy kanału kręgowego do wym.ap 8,7mm.

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię oraz kręgozmyk.
Postawienie diagnozy należy do lekarza prowadzącego.Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.