Kręgozmyk przedni I stopnia

Witam serdeczni.Od 15 lat mam zdiagnozowany kręgozmyk przedni 1 stopnia, który się nie posuwa i cały czas jest 9mm L5/S1. Ostatni rezonans wykazuje: Kręgozmyk przedni na poziomie L5/S1. Trzon kręgu L5 wraz z kolumną kręgów położonych wyżej przesunięty jest ku przodowi o 9mm. Widoczne jest częsciowe odsłonięcie tylnej części krążka L5-S1-pseudobulging. Krążek L5-S1 jest uwypuklony i powoduje zwężenie otworów międzykręgowych z obustronnym uciskiem na nerwy L5. Niewielka przepuklina krążka L4/L5.

Piotr Pilarski

Uważam, że w Pani przypadku najlepszym wyjściem będzie farmakologiczne leczenie bólu oraz fizjoterapia.

Pozdrawiam.