Krem Acnelec na leczenie trądziku

Jestem w trakcie leczenia trądziku. Dermatolog przepisała mi krem Acnelec. Po jego zastosowaniu mam na twarzy jeszcze gorszy wyspy, jeszcze więcej ropnych wyprysków w dodatku piecze i strasznie schodzi mi skóra z twarzy w paru miejscach. Nawet jak odstawie na chwile krem i przywrócę skórę do normalnego stanu i po użyciu go znowu objawy się powtarzają. Mam to zignorować i kontynuować leczenie czy co zrobić?

Acnelec zawiera adapalen, który drażni skórę. Podrażnienie jest różnie nasilone u różnych ludzi. Wyjścia są dwa: wytrzymać i poczekać na poprawę 1-3 miesiące lub pójść do dermatologa po zmianę leku na mniej drażniący.

W pierwszym etapie leczenia zawsze skóra się oczyszcza. Jeśli pieczenie jest duże, proszę skonsultować to z lekarzem prowadzącym. Polecam również do leczenia dołączyć zabiegi peelingów medycznych i prosze pamiętać również o nawilżaniu skóry.