Krew między miesiączkami

Witam.

Mam 20 lat i jestem dziewicą. Mam regularne okresy i wydaje mi się, że wszystko jest ze mną w porządku, ale dosyć często zdarza się, że między miesiączkami leci mi krew lub ciemna brązowa wydzielina. Jest to bardzo niekomfortowe i zastanawiam się czy można coś samemu z tym zrobić czy konieczna jest wizyta u ginekologa.

Witam serdecznie!

Krwawienia międzymiesiączkowe w młodym wieku zwykle są spowodowane zaburzeniami miesiączkowania. Tego typu problemy należy zgłosić swojemu ginekologowi, który wdroży odpowiednie postępowanie. Oprócz standardowego badania ginekologicznego niezbędne będzie oznaczenie hormonów płciowych. Dopiero na podstawie wyników tych badań będzie można dokładnie określić, co jest przyczyną plamień i włączyć odpowiednie leczenie.
Chciałabym podkreślić, że tego typu dolegliwości same nie miną. Konieczna jest wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam.