Krew na papierze toaletowym po oddaniu stolca

witam, mam takie pytanie raz na jakis czas pojawiaja mi sie na papierze toaletowym sladowe ilosci krwi, mi sie wydaje ze to poprostu jakies ptarcia z 5 miesiecu temu mialem robiona kolondoskopie i wszystko ok , a czy moze to miec zwiazek z zoladkiem???mam 24 lata

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pojawienie się świeżej krwi podczas oddawania stolca świadczy o nieprawidłowościach w obrębie dystalnego odcinka przewodu pokarmowego. Nie można wykluczyć choroby hemoroidalnej. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty chirurga bądź proktologa.