Ból przy oddawaniu stolca i jasna krew na papierze toaletowym

Od 3 mcleczę się na zakrzepicę w prawej nodze. Przyjmuję lek xarelto. Jednak od ok dwóch tyg zauważyłam u siebie inny niepokojący i wstydliwy objaw. Odczuwam ból przy oddawaniu stolca oraz na papierze widzę za każdym razem ślady jasnej krwi. Serdecznie proszę o radę, do jakiej specjalności lekarza powinnam się udać? Czy moje objawy mogą być powiazane z zakrzepicą i przyjmowanym na nią lekiem? Mam 24 lata, nie mam nadwagi, nigdy nie byłam w ciąży i nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych.
Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą wskazywać na występowanie choroby hemoroidalnej. Wskazana jest wizyta u chirurga bądź proktologa.