Krew podczas wydalania

od jakiegos czasu pojawia sie u mnie krew podczas wydalania i wcale nie jest jej tak malo,jednak nie odczuwam przy tym zadnego bulu czy pieczenia.

Witam! Krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego jest objawem, który wymaga dalszej diagnostyki. Najczęstszą przyczyną krwawienia są żylaki odbytu jednak przyczyny wystąpienia tego objawu mogą być poważne. Brak odczuwania bólu nie przesądza o przyczynie. Konieczne może być wykonanie badania endoskopowego. Wskazana pilna wizyta lekarza rodzinnego, celem skierowania do gastroenterologa lub chirurga, który pokieruje dalszą diagnostyką i leczeniem.