Krwawienie odbytnicze po wydalaniu i sączenie bezbarwnej wydzieliny z odbytu u 28-latka

Bardzo proszę o poradę, nie wiem do jakiego lekarza się udać i jakie leki zakupić. Objawy: krwawienie odbytnicze po wydalaniu (krew na papierze), brak świądu, pieczenia i bólu. "Po potrzebie" często następuje krótkotrwałe sączenie z odbytu bezbarwnej wydzieliny, odbyt jest znacznie powiększony. Niekiedy mocno pre w trakcie wydalania mając wrażenie nieskończonej jeszcze "potrzeby". Objawy nasiliły się w ostatnim roku. Dawniej sporadycznie, aktualnie przy niemal każdej potrzebie. Proszę o POMOC.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn, w tym mogą być wynikiem choroby hemoroidalnej jak i poważniejszych schorzeń dolnego odcinka przewodu pokarmowego. W celu postawienia konkretnej diagnozy proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.