Brak problemów z hemoroidami a krwawienie z odbytu

Witam serdecznie, po powrocie z Sylwestra oddałam kał i w raz z nim na papierze toaletowym pojawiła się krew, w toalecie była również krew. Niemożliwe jest to, aby był to okres, gdyż decydowanie było to krwawienie z odbytu. Wcześniej zdarzyło mi się to z 3 razy, zarówno przy spożyciu alkoholu, jak i nie. Jednakże dziś krwi było zdecydowanie więcej. Byłam z tym wcześniej u lekarza chirurga, jednak niczego się niestety nie dowiedziałam. Nie mam też problemów z hemoroidami. Co to może być?

Jeśli po badaniu przez odbyt chirurg nie stwierdził choroby hemoroidalnej czy też innych schorzeń ujścia odbytu (np. szczeliny) należy pogłębić diagnostykę krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Do rozważenia oczywiście wykonanie kolonoskopii. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.