Dlaczego miewam te krwawienia z odbytu mając 29 lat?

Witam, jakis rok temu jednorazowo pojawila się krew na papierze toaletowym po wypróżnieniu. Skorzystalem z wizyty u lekarza ktory nie stwierdził hemoroidów oraz wyslal mnie na kolanoskopie dolnego odcinka jelita. Kolanoskopia wykazała małą infekcje na sciankach jelita. Zostala wykonana biopsia ktora również byla czysta. Dzis po wyproznieniu znów zobaczylem krew na papierze, kal wydawal sie niezmienionym. Czy jest powod to niepokoju? Ostatnim razem nie dostałem lekarstw, ponieważ w trakcie kolonoskopii infekcja wydawala sie juz prawie wygojona. Martwi mnie to poniewaz za 2 tygodnie lece na miesiac urlopu. Mezczyna 29 lat

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

krew na papierze toaletowym po wypróżnieniu zawsze powinna być traktowana poważnie i należy skonsultować taką dolegliwość z lekarzem, zważywszy na to, że taki symptom występował już w przeszłości.

Możliwe przyczyny krwawienia z odbytu to między innymi: hemoroidy, pęknięcia odbytu, infekcje jelitowe, choroby zapalne jelit (takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego), nowotwory jelita grubego, a także krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Najprawdopodobniej mogło dojść do ponownej infekcji, jednak powinien to potwierdzić lekarz.

Zalecamy powtórzenie kolonoskopii, a także może Pan pomyśleć o wykonaniu dodatkowych badań, takich jak gastroskopia.

Jeśli planuje Pan długie wakacje, zalecamy udać się do lekarza przed wyjazdem, aby uzyskać dokładną diagnozę i odpowiednie zalecenia na czas urlopu.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w artykule, do którego przesyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krew-na-papierze-toaletowym-po-wyproznieniu

https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-stolcu-objawy-przyczyny-badanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.