Swędzenie odbytu i ciepło, krwawienie z odbytu

Witam, od.pewnego czasu na papierze toaletowym widzialem czysto czerwiona krew, strasznie sie zdenerowalem,jestem hipohondrykiem. Mimo tego zbagatelizowalem problem. Dzisiaj przy wyproznianiu znowu zauwazylem krew na papierze toaletowym i pozniej przez pewien czas czulem swedzenie odbytu i ciepło. Mialem kilkulrotnie nagle skurcze odbytu, stosowalem wtedy proctohemolan i problem znikał na kilka miesiecy. Dzis znowuzastosowalem i przynioslo ulge. Prosze o rade, czy moga to byc objawy raka jelita?

Lek. Tomasz Budlewski

Są to raczej objawy hemoroidów Proszę udać się do lekarza rodzinnego , po badaniu będzie można ustalić odpowiednie postępowanie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej są do guzki krwawnicze(hemoroidy), prawdopodobieństwo raka, jest raczej niewielkie, Radzę udać się do lekarza, który po badaniu oceni stopień zaawansowania hemoroidów oraz zaleci odpowiednie leczenie i zmianę trybu życia.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Krwawienie z odbytu może być objawem raka odbytu i zawsze wymaga konsultacji lekarskiej celem wykluczenia choroby nowotworowej. Zważywszy na Pański wiek i statystycznie częstsze występowanie krwawienia przy hemoroidach to właśnie one najpewniej są przyczyną, jednak konieczne jest potwierdzenie tego przez lekarza podczas badania.