Krew w kale u 7-tygodniowego dziecka a wysypka i zaczerwienienia

witam, chciałabym zapytać o kupkę mojego maluszka a mianowicie pojawiła sie krew w niej, czy mam powody do niepokoju??? mój maluszek ma 7 tygodni i jest karmiony mlekiem modyfikowanym praktycznie od początku, dodam jeszcze ze od tygodnia ma jakaś dziwna wysypkę i bardzo wolno schodzi,zaczerwienienie zeszło natomiast pozostała bardzo szorstka buzia, czy to może mieć powiązanie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane pojawienie się krwi w kale dziecka zdecydowanie wymaga oceny specjalisty pediatry. Pojawienie się wysypki na skórze oraz krew w kale mogą mieć ze sobą związek, tj. być wynikiem alergii.