Podejrzenie nietolerancji laktozy u 5-tygodniowego dziecka

Witam serdecznie, U mojego synka było podejrzenie nietolerancji laktozy (powodem były kwaśne,rzadkie i strzelające kupki w ilości ok. 5 dziennie,częste oddawanie gazów,wzdęty brzuszek i przelewanie w brzuszku). Zrobiłam test Kerrego, wynik: cukry redukujące obecne , dwucukry redukujące -. W międzyczasie ilość kupek zmniejszyła się do 2-3,są gęstsze,ale nadal kwaśne,dziecko bardzo się pręży przy wypróżnianiu.Pojawiła się wysypka na buzi,główce,szyi.Ma 5 tyg i jest karmiony mlekiem Bebilon

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udac się do pediatry celem ustalenia odpowiedniego dalszego postępowania.